17 września 2018

„Zapisane w terenie” tak brzmi nazwa gry miejskiej, która odbyła się w ubiegły weekend obejmując całą przestrzeń miejską. Ten rodzaj rozrywki zapewnił uczestnikom Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Organizacja i zakres gry miejskiej nie były przypadkowe, w ten sposób biblioteka celebrowała Europejskie Dni Dziedzictwa, zachęcając młodych uczestników do tego, by poznali historyczne tajemnice, jakie kryje stolica Podkarpacia.

Gra o nazwie ,,Zapisane w terenie” przygotowana została na podstawie, książek Docenta Franciszka Kotuli znanego rzeszowskiego etnografa, historyka, folklorysty. Była to zabawa, a także krótka gawęda o Rzeszowie i okolicach, od czasów monarchii, przez okres międzywojenny, niemiecką okupację, wczesny PRL, aż do lat osiemdziesiątych XX wieku. Gracze mieli za zadanie odwiedzić wyznaczone punkty gry i w każdym w wyznaczonych punktów wykonać określone zadanie informuje Agnieszka Dworak kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Gra cieszyła się sporym zainteresowaniem. W sobotę na ulicach Rzeszowa można było zobaczyć 6 grup, które biegały od punku do punktu rozwiązując zagadki, mając również na uwadze to, że w tej grze ważny jest czas.

 

 

Arleta Blok