27 kwietnia 2022

„Zapytaj swojego onkologa” – ruszył nowy projekt w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Zapomniałeś zadać pytanie na wizycie u swojego onkologa? Potrzebujesz o coś zapytać a nie masz możliwości lub po prostu się krępujesz? Od teraz masz możliwość wrzucić anonimowo pytanie do specjalnie oznaczonej skrzynki, która znajduje się w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

„Zapytaj swojego onkologa”, to projekt onkologiczny, który ma na celu stworzenie kompendium wiedzy na najczęściej zadawane przez pacjentów onkologicznych pytania, dotyczące sposobów profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych.

Anna Nowakowska, założycielka Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotwrowymi „Sanitas”, partner akcji powiedziała, że celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępu do najnowszej, a jednocześnie sprawdzonej, merytorycznej wiedzy, opartej na dowodach naukowych i doświadczeniach lekarzy, którzy na co dzień leczą pacjentów z chorobą nowotworową na terenie całego Podkarpacia.

Pytania można zadawać do końca maja 2022 roku, a odpowiedzi w postaci krótkich nagrań audio-wideo, zostaną udostępnione na stronie Stowarzyszenia Podkarpackiego Klastra Zdrowia i Profilaktyki, mediach społecznościowych Klastra i Partnerów projektu.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska