25 marca 2022

Punkt przy ul. Langiewicza w Rzeszowie, w którym nadawany jest PESEL dla uchodźców, zmienia godziny pracy.

Od poniedziałku, 28 marca punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, będzie czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 18.00, a w soboty w godz. od 9.00 do 15.00. W niedzielę punkt będzie nieczynny. Dotychczas punkt przy ul. Langiewicza 15 pracował 7 dni w tygodniu od 7.00.- 23.00.

Do Rzeszowa dotarł dodatkowy sprzęt z Ministerstwa Cyfryzacji, dzięki któremu czas załatwienia formalności został skrócony, a proces obsługi usprawniony. Powstanie w sumie 12 stanowisk – mówi Bożena Kuźniar, dyrektor centrum kontaktu Urzędu Miasta Rzeszowa.

W pierwszych dniach ustawiały się długie kolejki osób chcących złożyć wniosek o nadanie PESEL. Chętnych wciąż nie brakuje, większość umawia się na konkretną godzinę, ale są i tacy którzy przychodzą z ulicy .

Urząd Miasta zapewnia, że wszystkie osoby zapisane do tej pory na późniejsze godziny zostaną obsłużeni.

Przy ul. Langiewicza 15 zainteresowani mogą także utworzyć profil zaufany. Na miejscu jest także punkt fotograficzny, w którym bezpłatnie można robić zdjęcie potrzebne do składanych dokumentów. Obsługa prowadzona jest także w języku ukraińskim. W Rzeszowie nadanych zostało już około 2,5 tys. numerów PESEL.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska