13 stycznia 2022

Fot. KWP Rzeszów

Inspektor Zbigniew Sowa, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, po ponad 30 latach zakończył policyjną służbę, przechodząc na emeryturę.

W środę podczas uroczystej zbiórki, komendanta pożegnała kadra kierownicza podkarpackiej Policji. Podziękowania za wieloletnią służbę i współpracę oraz życzenia pomyślności przekazali też wojewoda i marszałek województwa.

Komendant wojewódzki policji inspektor Dariusz Matusiak, żegnając insp. Sowę  podkreślał jego profesjonalność i oddanie dla służby:   Historia Komendanta Sowy, to wspaniała historia, pisana łącznie z historią policji na Podkarpaciu, która też ma ponad 30 lat. To wspaniała historia Jego osoby i Jego zawodowej kariery. (…)  Wszystko to działo się za sprawą ogromnej odpowiedzialności, profesjonalizmu i pełnego zaangażowania w to, do czego miał powołanie. Komendant Sowa wypełnił zadania, które ślubował wypełniać wstępując do służby i za to wszyscy jesteśmy wdzięczni.  Komendant Matusiak powiedział: „Dziękuję za ponad 30-letnią służbę i kłaniam Ci się nisko. Dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla Policji, dla nas wszystkich, dla mieszkańców Podkarpacia.”

Szef podkarpackich policjantów wręczył, odchodzącemu na emeryturę I Zastępcy, pamiątkową szablę, będącą repliką szabli gen. W. Sikorskiego z wygrawerowanym wezwaniem „Bóg, Honor, Ojczyzna” i dedykacją.

Inspektora Sowę na stanowisku I zastępcy komendanta wojewódzkiego zastąpił inspektor Stanisław Sekuł, a nadzór nad pionem prewencji objął podinspektor Jacek Juwa.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska