20 marca 2019

Znamy pierwsze gwiazdy tegorocznych Juwenaliów Politechniki Rzeszowskiej. Samorząd Studencki nie zdradził wszystkich artystów, którzy wystąpią na Miasteczku Akademickim PRZ w maju, będzie robił to sukcesywnie. Ale święto studentów to nie tylko koncerty, choć te stanowią zwieńczenie i główną atrakcję Juwenaliów.

Na scenach Rzeszowskich Juwenaliów 2019 wystąpi między innymi: Krzysztof Cugowski, Lady Pank, Happysad, Nocny Kochanek, Piękni i młodzi oraz Baciary. Ale te gwiazdy nie stanowią, jak mówią organizatorzy nawet połowy line-up’u Rzeszowskich Juwenaliów 2019!- Kolejni artyści będą prezentowani stopniowo – mówi koordynator wydarzenia Michał Klimczak. Jak dodaje, tegoroczne propozycje na pewno znajdą swoich odbiorców. Koncerty będą odbywać się na trzech scenach: Głównej, Disco Polo oraz Klubowej.

Ale Juwenalia Politechniki Rzeszowskiej to nie tylko Koncerty Główne. To szereg wydarzeń poprzedzających, które rozpoczną się już w kwietniu, dokładnie 2 kwietnia. Nowa formuła, jaką jest „Juwenaliowy Mix Wydarzeń”, będzie stanowiła cykl inicjatyw towarzyszących, którym przyświeca idea promowania naukowej, kulturalnej, sportowej i biznesowej aktywności studentów oraz rozwoju interdyscyplinarnego. –Rzeszowskie Juwenalia otworzy 6. edycja Studenckiego Konkursu Piosenki „Kill me with the MUSIC”, którego finał odbędzie się 9. kwietnia w Klubie LUKR. Eliminacje odbędą się w dniach 2 – 3 kwietnia – mówi Joanna Kucięba, koordynator wydarzenia.

Ciekawymi elementami „Juwenaliowego Mix’u Wydarzeń” będą wydarzenia promujące zdrowy tryb życia – zajęcia z Zumby, Turniej Piłki Siatkowej, Międzyuczelniany Turniej Piłki Nożnej, Kurs Samoobrony oraz Kurs Wspinaczki Sportowej. Wydarzenia te zostaną zwieńczone przez grę terenową „PRzebiegnij się”, w której zawodnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami logicznego myślenia i kojarzenia faktów– dodaje Paulina Bednarska ze Sztabu Organizacyjnego.

 

Kwietniowe wydarzenia poprzedzą Wielki Koncertowy Finał, który będzie bezpłatny jedynie dla studentów i uczniów. Pozostali  bilety będą mogli zakupić  w przedsprzedażyw cenie 40 zł – w okresie od 1 do 15 kwietnia – (karnet trzydniowy)- w cenie 50 zł – w okresie od 16 do 30 kwietnia – (karnet trzydniowy), oraz w okresie majowym i w czasie trwania Wielkiego Koncertowego Finału:- w cenie 25 zł (bilet jednorazowego wstępu na teren Imprezy)– dodaje Michał Klimczak:

 

Rzeszowskie Juwenalia już dwukrotnie zdobyły tytuł Najlepszych Juwenaliów w Polsce podczas Gali Środowiska Studenckiego ProJuvenes organizowanej przez Parlament Studentów RP.

 

 

Agnieszka Radochońska-Kloc