9 kwietnia 2019

13-krotny Indywidualny Mistrz Węgier oraz legenda Stali Rzeszów, Zoltan Adorjan poprowadzi zespół Reszty Świata, który 22 kwietnia zmierzy się w Rzeszowie z Żużlową Reprezentacją Polski.

Adorjan to jedyny węgierski żużlowiec, który był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix. Oprócz trzynastu tytułów Indywidualnego Mistrza Węgier, na swoim koncie zapisał także tytuł Indywidualnego Mistrza Niemiec oraz brązowy medal Mistrzostw Świata Par. Węgierski żużlowiec pojawił się na polskich torach w 1991 roku. W debiutanckim sezonie, Adorjan wystartował w 71 wyścigach, z czego wygrał aż 50 z nich. Jego średnia biegowa 2,775 walnie przyczyniła się do awansu Stali Rzeszów do pierwszej ligi. W ciągu pięciu sezonów spędzonych w stolicy Podkarpacia, Węgier wystartował w 332 wyścigach, w których zdobył 756 punktów. – To były fantastyczne czasy i nie żałuję, że trafiłem wtedy do Rzeszowa – powiedział w jednym z wywiadów były zawodnik. Po zakończeniu kariery żużlowca, Adorjan pozostał przy motocyklach. W Debreczynie otworzył firmę, która zajmuje się serwisem jednośladów. 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata, którą poprowadzi właśnie Zoltan Adorjan. – Do meczu pozostało niewiele czasu, jednak potrzebowałem informacji na temat aktualnej formy zawodników. Wiem już coraz więcej, dlatego w najbliższych dniach będę mógł przedstawić skład mojego zespołu – dodaje Węgier. Roszad w składzie będzie musiał dokonać trener Polaków, Marek Cieślak. W skutek upadku podczas eliminacji do Złotego Kasku, urazu nabawił się Jarosław Hampel. Na ten moment wiadomo, że w Rzeszowie pojawią się Janusz Kołodziej, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik oraz Wiktor Lampart. – Skład polaków jest bardzo silny. Wierzę, że zespół Reszty Świata będzie godnym rywalem w tym spotkaniu – zakończył Zoltan Adorjan. Mecz Polska – Reszta Świata odbędzie się w Rzeszowie, 22 kwietnia 2019 roku o godzinie 14:30. Przed meczem Polska – Reszta Świata będziemy świadkami ceremonii włączenia kolejnego zawodnika do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Tym razem będzie to siedmiokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, trener Żużlowej Reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu Eventim.pl, a także stacjonarnie w Punkcie Informacyjnym Millenium Hall w Rzeszowie. Ceny biletów przedstawiają się następująco:

– Trybuna Wschodnia (nowa) – 39 zł normalny, 20 zł ulgowy

– Trybuna Zachodnia – 39 zł normalny, 20 zł ulgowy Bilet ulgowy przysługuje młodzieży uczącej się z ważną legitymacją szkolną, emerytom, rencistom, studentom z ważną legitymacją do 26 roku życia (urodzeni w 1993 i później)

– Trybuna przy starcie (sektor nr 6 i 8) – 70 zł normalny

– Bilet VIP 490 zł (bilet na miejsca na starcie + wejście do parkingu przez zawodami + wejście na strefę + program)

– Program zawodów – 10 zł

Źródło zdjęcia: Wikipedia

Piotr Mazurkiewicz