2 listopada 2020

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, po przerwie spowodowanej kwarantanną, pokonały na wyjeździe 3:0 zespół BKS Stal Bielsko-Biała.

Ostatni mecz w TAURONLidze, rzeszowianki rozegrały w połowie października. Później musiały pauzować ze względu na stwierdzenie zakażeń koronawirusem w zespole. Fakt ten powodował, że forma Developresu, stanowiła dużą niewiadomą, a przeciwniczki znajdowały się w rytmie meczowym (dotychczas pauzowały tylko jeden mecz). Mecz w Bielsku-Białej pokazał jednak, że obawy są nieuzasadnione i mimo że rzeszowianki nie pokazały w pełni swojej siły, bez większych problemów wygrały 3:0 (25:20, 25:13, 25:20). Najlepszą zawodniczką meczu, została kapitan Developresu, Jelena Blagojević.

Zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

BKS: Drużkowska (5), Janiuk (9), Dąbrowska (9), Witkowska (7), Szlagowska (5), Gajewska, Drabek (libero) oraz Szczygłowska, Wawrzyniak, Orvosova (5) i Kossanyiova (5)

Developres: Polańska (6), Van Ryk (15), Blagojević (11), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (4), Lazić (8), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Stencel (3), Fidon-Lebleu, Grabka i Rasińska (9)

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli TAURONLigi. Kolejny mecz już w najbliższy piątek w Rzeszowie, a przeciwnikiem Rysic będzie ŁKS Commercecon Łódź. Początek spotkania o 17.30.