6 czerwca 2020

Msza święta dziękczynna za 10 lat obecności figurki Dzieciątka Jezus w Parafii Farnej oraz w intencji jej czcicieli zostanie odprawiona w niedzielę ( 7.06 ) o godz 12.15.

Od 10 lat w kościele farnym w Rzeszowie wierni modlą się przed figurką Dzieciątka Jezus. Figurka została zakupiona w Sanktuarium w Pradze i poświęcona na ołtarzu łaskami słynącego Praskiego Dzieciątka Jezus. Dzieciątko Jezus uroczyście zostało wprowadzone do świątyni 30.05.2010 r. umieszczone na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W okrągłą rocznicę tego wydarzenia członkowie Bractwo Praskiego Dzieciątka Jezus i wszyscy czciciele małego Jezusa spotkają się na dziękczynnej mszy świętej.

W rocznicę przyjęcia kultu Dzieciątka do parafii Farnej Jezus założono Bractwo Praskiego Dzieciątka Jezus. Jego celem jego jest dążenie do dojrzałości chrześcijańskiej drogą dziecięctwa duchowego, przez rozważanie życia Jezusa i naśladowanie Go w dziecięcej postawie – mówi ks. Wojciech Środoń, opiekun bractwa

Do bractwa należą zarówno dorośli jak i dzieci. Każda z grup ma swój program formacyjny

Msza święta dziękczynna za 10 lat obecności figurki Dzieciątka Jezus w Parafii Farnej oraz w intencji jej czcicieli zostanie odprawiona w niedzielę ( 7.06) o godz 12.15.

Iwona Kosztyła