24 kwietnia 2023

W sobotę odbył się jubileusz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W sobotę (22 kwietnia) w Rzeszowie odbyły się uroczystości 30 rocznicy powołania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej.

Świętowanie rozpoczęła Msza Św. w Kościele św. Rocha której przewodniczył bp Kazimierz Górny, a homilię wygłosił ks. Andrzej Lubowicki – Asystent Generalny KSM.

Po Eucharystii, w Instytucie Teologiczno Pastoralnym odbyła się Gala Jubileuszowa, która zgromadziła członków i sympatyków stowarzyszenia – także tych którzy w przeszłości tworzyli organizację.

Wśród zaproszonych gości była Wojewoda Ewa Leniart, która przyznała, że sama należała do KSM. W swoim przemówieniu zachęcała młodych do aktywności

 

O początkach stowarzyszenia mówił ks. prałat Jan Szczupak – pierwszy asysten diecezjalny KSM

 

Swoją refleksją dzielili się również Wioleta i Bogusław Biały – małżeństwo KSM-owe, które nadal angażuje się w dzialanosc stowarzyszenia

 

O tym czym jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży mówił asytent diecezjalny – ks. Tomasz Ryczek

 

Podczas Gali wręczono statuetki, którymi wyróżniono osoby angażujące się w rozwój stowarzyszenia. Otrzymali je m. in.: Wojewoda Ewa Leniart, ks. Tomasz Nowak – dyrektor naszej rozgłośni, druhny i druhowie Stowarzyszenia – m. in. Mateusz Szpyrka – obecny Radny Rady Miasta Rzeszowa. Wyróżnieni zostali także przedsiębiorcy, którzy wspierają KSM Diecezji Rzeszowskiej.

Jubileusz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zakończył uroczysty bankiet.

 

Artur Sołek

Skip to content