27 lipca 2020

Hasłem spotkania zaplanowanego od 29 lipca do 1 sierpnia będzie “Tożsamość”.

Największym wydarzeniem lata organizowanym co roku przez polskich franciszkanów jest Spotkanie z Młodych w Kalwarii Pacławskiej. W tym roku przypadnie już jego 33. edycja. Ze względu na sytuację pandemii w Polsce i wynikające z niej obostrzenia, organizatorzy postanowili nie zapraszać uczestników do Kalwarii Pacławskiej. Wydarzenie przyjmie formę transmisji na żywo nadawanych z Kalwarii Pacławskiej. każdego dnia będzie okazja do udziału w spotkaniach w grupach, Mszach św., jedynych w swoim rodzaju nabożeństwach oraz spotkaniach z gośćmi.

Jako organizatorzy nie wyobrażaliśmy sobie roku bez FSMu. Bez uczestników będzie nam bardzo trudno, bo dają nam niezwykle wiele energii i świadectw wiary, ale mamy nadzieję, że chętnie zaproszą nas do swoich domów – mówi o. Marcin Drąg, dyrektor spotkania

Podczas tegorocznego wydarzenia w formie on-line z uczestnikami porozmawiają Wojciech Modest Amaro, Marcin i Monika Gomułkowie – ks. bp Edward Kawa oraz ks. abp Adam Szal. Organizatorem FSM jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

Iwona Kosztyła