22 stycznia 2019

Spotkanie „Problemy współczesnego chrześcijaństwa” z udziałem abp Grzegorza Rysia i Szymona Hołowni odbyło się w ramach pierwszej edycji "W labiryncie świata”

Chrześcijaństwo przeżywa kryzys i stoi na rozdrożu, jednak to nie oznacza że nic z tym nie możemy zrobić – mówili metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś i dziennikarz Szymon Hołownia, którzy byli gośćmi panelu dyskusyjnego, który odbył się w Rzeszowie. Spotkanie zatytułowane „Problemy współczesnego chrześcijaństwa” odbyło się w ramach cyklu spotkań „W labiryncie świata”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie.

Goście spotkania starali się odpowiedzieć między innymi na pytania: Czy chrześcijaństwo przeżywa kryzys? Czy religia, która istnieje od dwóch tysięcy lat i która ukształtowała Europę, obecnie znajduje się w odwrocie?

Chrześcijaństwo przechodzi głęboki kryzys, nawet jeśli nie nie chcemy dopuszczać do siebie takich myśli – mówi Szymon Hołownia

W Polsce chrześcijaństwo utożsamia głównie Kościół Katolicki, który przestaje być atrakcyjny, nie tylko dla młodych ludzi. Możemy uderzyć się w piersi i chcieć to zmieniać czyli wskazywać na Jezusa i Ewangelię, a nie na instytucjonalność i przepisy – mówił abp Grzegorz Ryś

Spotkanie „Problemy współczesnego chrześcijaństwa” z udziałem abp Grzegorza Rysia i Szymona Hołowni odbyło się w ramach pierwszej edycji „W labiryncie świata” Organizatorzy zaplanowali kolejne tematy i panele.

 

Fot: Wyższa szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 

Iwona Kosztyła