28 lutego 2020

Pod takim hasłem w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbyły się rekolekcje dla kobiet i mam z córkami

 

W piątkowy wieczór rekolekcje rozpoczęło ponad 50 pań w różnym wieku, dla których był to czas, aby choć na chwilę zatrzymać się w biegu życia i zauważyć siebie: kim są kobiety, dokąd zmierzają, jak siebie traktują. Był to czas na refleksję i otrzymanie konkretnych wskazówek jak swoją kruchość, słabość i ograniczenia można przemienić w siłę; jak odkryć swoją tożsamość, aby przybliżyć się do prawdy o swoim bogactwie i niepowtarzalności. Był to też czas znalezienia odpowiedzi na pytania: Co znaczy być córką Boga? Jak Bóg wysoko wynosi godność kobiety – żony, kobiety -matki? Kim jest w Jego oczach?

Wszystkie te głębokie treści dotykające kobiecej duszy, akceptacji siebie, zgody na własne życie, przybliżał nam o. Wiesław Krupiński, który z wielką życzliwością uświadamiał jak wielkie zadanie jako kobiety mamy do wykonania. Przekazał również cenne przesłania: „Jeżeli w sercu mamy brak miłości, to żebrzemy o nią, słuchamy kogokolwiek, oczekujemy chwalenia, a wtedy często rodzi się cierpienie – a my kobiety mamy bardziej chcieć kochać niż być kochane.

W ciągu sobotniego dnia, oprócz duchowych spotkań z Bogiem i konferencji, był też czas wspólnej radości, oraz czas na fitness dla ciała a więc: warsztaty artystyczne „decoupage”, „walentynkowa niespodzianka”, wykonywanie korali i bransoletek. Poranek niedzielny  to zajęcia z zumby. Podstawowe elementy tańca – rytm i ruch – stają się drogą do uzyskania harmonii ciała i umysłu, ułatwiają poznanie siebie, swoich emocji i porozumienie z innymi ludźmi.

Rekolekcje pozwoliły kobietom odkryć na nowo swoją kobiecość i docenić swoją rolę jaką mają do spełnienia w świecie. 

Iwona Kosztyła