14 stycznia 2022

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy w niedzielę 16 stycznia o godz. 16. zaprezentowane zostaną najciekawsze wykonania edycji.

W Będzinie trwa finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to jest przede wszystkim promocją polskiego folkloru, narodowych i regionalnych tradycji oraz manifestacją przywiązania do chrześcijańskich wartości. Festiwal udowadnia, że bożonarodzeniowe tradycje, kolędowanie i śpiewanie pastorałek, kształtują kolejne pokolenia Polaków.

W czwartek wieczorem na scenie wystąpił między innymi Chór Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, któremu ta scena jest dobrze znana. W ramach jeden z poprzednich edycji młodzi z chóru zdobyli Grand Prix festiwalu, jednak , jednak nie zaprzestali wyjazdów na festiwal. To piękne spotkanie , okazja do kolędowania i zdobywania nowych doświadczeń – zapewnia Małgorzata Rząsa, dyrygent i opiekun chóru

Dziś na scenie wysypią kolejni reprezentanci Podkarpacia: Solistka Karolina Polak z Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle Chór „SZAFRANOWE NUTKI” z Ośrodka Kultury w Czudcu Chór i Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy w niedzielę 16 stycznia o godz. 16. zaprezentowane zostaną najciekawsze wykonania edycji.

 

Iwona Kosztyła