30 grudnia 2019

Ośrodek Caritas w Myczkowcach funkcjonuje od 1994 roku.

Przebudowa głównego budynku kuchni i jadalni, powstanie baru samoobsługowego, podpisanie omów na termomodernizacje ośrodka oraz przebudowę auli, która stanowi centralny punkt ośrodka – to najważniejsze projekty związane z rozwojem Ośrodka Caritas w Myczkowcach, które udało się zrealizować, bądź częściowo zaplanować. Dzięki z zmianom ośrodek może jeszcze lepiej służyć coraz większej ilości pielgrzymów i turystów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady z całej Polski.

To był dobry rok, cieszymy się ze udało się dużo zrobić i dużo zaplanować, jednak przed nami kolejne wyzwania związane z dalszą modernizacją ośrodka.  Wszystko po to, by jeszcze lepiej służyć ludziom, którzy korzystają z naszej oferty – mówi ks. Bogdan Janik, dyrektor ośrodka

Ośrodek funkcjonuje od 1994 roku. Obecnie ośrodek dysponuje 300 miejscami noclegowymi, stołówką i zapleczem rekreacyjnym. W ramach akcji letniej i zimowej z wypoczynku co roku korzystają dzieci z biednych rodzin. Co roku ośrodek odwiedzają grupy zorganizowane z całej Polski, przyjezdną też turyści indywidualni.

Iwona Kosztyła