10 listopada 2019

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.duchowyprezent.pl

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja to akcja modlitewna, której celem jest zachęcenie rodziców do podjęcia modlitwy i duchowej walki za swoje dzieci. Akcja rozpoczęła się 1 października. 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja rodzice będą mogli wręczyć dzieciom Duchowy Prezent – deklarację modlitwy za swoje potomstwo.

Inicjatywa podsumowana zostanie się 9 grudnia dziękczynną Mszą św. w archikatedrze lubelskiej. U stóp Najświętszej Maryi Panny Płaczącej ofiarowane będą wówczas wszystkie podjęte deklaracje modlitwy za dzieci. Po Mszy św. nastąpi przejście Orszaku św. Mikołaja ulicami Lublina na Wzgórze Czwartek do parafii św. Mikołaja.

Organizatorem Duchowego Prezentu jest Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej działające przy parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie. Pomysł zrodził się z potrzeby modlitwy za młode pokolenie zgłaszanej przez rodziców, dziadków w setkach próśb o modlitwę. Zapotrzebowanie na podjęcie modlitwy za najmłodszych potwierdziła pierwsza edycja Duchowego Prezentu na Dzień Dziecka. Duchowy Prezent jest częścią ruchu modlitewnego za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny – krucjaty modlitwy za młode pokolenie.

 

Iwona Kosztyła