13 sierpnia 2025

13 sierpnia, w dziesiątym dniu pielgrzymowania, po przejściu ponad 300 km Rzeszowska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. Łącznie na pielgrzymi szlak wybrało się 2200 pielgrzymów.

To najbardziej wzruszający moment pielgrzymki. Pielgrzymkę na Jasną Górę wprowadziła Studencka Grupa św. Kingi, a u jej progu pielgrzymów witał bp Jan Wątroba. Pątnicy po dotarciu na Jasną Górę klękali, a kapłani kładli się krzyżem, oddając cześć Maryi. Następnie poszczególne grupy szły pomodlić się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Z radością, ale i z ogromnym wzruszeniem. W każdy dzień słuchacze Radia Via mogli usłyszeć relacje z trasy pielgrzymki w studiu pielgrzymkowym. 

Jakub Oczkowicz

Skip to content