To najbardziej wzruszający moment pielgrzymki. Pielgrzymkę na Jasną Górę wprowadziła Studencka Grupa św. Kingi, a u jej progu pielgrzymów witał bp Jan Wątroba. Pątnicy po dotarciu na Jasną Górę klękali, a kapłani kładli się krzyżem, oddając cześć Maryi. Następnie poszczególne grupy szły pomodlić się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Z radością, ale i z ogromnym wzruszeniem. W każdy dzień słuchacze Radia Via mogli usłyszeć relacje z trasy pielgrzymki w studiu pielgrzymkowym.
13 sierpnia, w dziesiątym dniu pielgrzymowania, po przejściu ponad 300 km Rzeszowska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. Łącznie na pielgrzymi szlak wybrało się 2200 pielgrzymów.
Jakub Oczkowicz
















































































































































