13 października 2019

Obchody w diecezji rzeszowskiej zakończy środowy koncert papieski w filharmonii podkarpackiej.

W całej Polsce jest ponad 2000 stypendystów, w tym 36 diecezji rzeszowskiej. Dzięki stypendiom mogą uczyć się i dostać na wymarzone studia. W ramach XIX Dnia Papieskiego przed kościołami i na ulicach w całej Polsce wolontariusze papiescy prowadzili zbiórkę na rzecz stypendiów Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia” dla ubogiej, zdolnej młodzieży.

„Ludzie chętnie wrzucają pieniądze do puszek” – mówiły wolontariuszki, które zbierały pieniądze między innymi w parku papieskim, oraz przed kościołami Rzeszowa

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. Zachęca Polaków do wsparcia młodych ludzi, ale także poprzez organizację Dnia Papieskiego do pamięci o św Janie Pawle II.

Jak mówią mieszkańcy Rzeszowa, ta pamięć ciągle trwa, dlatego przyszli dziś  do parku papieskiego wraz z dziećmi wnukami, by  wspólnie świętować ten czas.  Była Wioska Papieska, zabawy, malowanie twarzy i papieskie kremówki, ale przede wszystkim pamieć.

 

Iwona Kosztyła