15 maja 2020

Tak będą świętować uczniowie i pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu rocznicę patrona placówki.

W szkolnych planach uczniów i pracowników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu  zamierzano radośnie świętować dzień 18 maja – jako datę urodzin Patrona, który jest autorytetem i wzorem do naśladowania.

Uczniowie oraz pracownicy mieli zamiar po uroczystej mszy św., spotkać się na szkolnym placu by wypuścić w niebo 100 niebieskich balonów i nagrać teledysk i naszą szkolną wersję utworu poświęconemu Janowi Pawłowi II  „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Niestety, bieżąca rzeczywistość nakazująca pozostanie w domu i unikanie wzajemnych kontaktów, sprawiła, że świąteczny poniedziałek 18 maja będzie wyglądać inaczej, co nie znaczy, że będzie mniej uroczysty, radosny, świąteczny. 

Wspaniali, zdolni i wyjątkowi uczniowie, wykorzystując swoje zdolności i talent sceniczny, z wielkim zaangażowaniem nagrali w swoich domach, tak jak potrafili najlepiej (z pomocą rodziców, rodzeństwa oraz opiekunów) materiały filmowe.

Materiały te, po zmontowaniu i połączeniu w całość przyniosły efekt w postaci pierwszej w historii Ośrodka szkolnej uroczystości online zatytułowanej „Na zawsze w sercach naszych”.

 

Iwona Kosztyła