24 lutego 2019

Rekolekcje pod hasłem „ Bóg. Taniec. Wypoczynek” odbyły się w Niedźwiadzie, a wzięło w nich udział 75 młodych ludzi.

Nie ma nic przyjemniejszego niż przetańczyć czas ferii, w tańcu spotkać Boga i dzielić się tą radością tym ze swoimi rówieśnikami – zapewniają uczestnicy rekolekcji z tańcem, którzy podczas zimowej przerwy od nauki wzięli udział w zimowisku KSM. Rekolekcje pod hasłem „ Bóg. Taniec. Wypoczynek” odbyły się w Niedźwiadzie, a wzięło w nich udział 75 młodych ludzi.

Każdego dnia uczestnicy spotykali Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, spotkaniach w grupach i konferencjach podczas których rozważali 7 grzechów głównych. Nie zabrakło formacji, dobrej zabawy, wypoczynku i oczywiście nauki tańca pod okiem profesjonalnych instruktorów – mówi Kornelia Januszewska, uczestniczka zimowiska

Uczestnicy byli podzieleni na grupy, zgodnie z poziomem zaawansowania. Trzy godziny tańca i treningów w ciągu dnia dawały pewność, że każdy na miarę swoich możliwości  przyswoi i przetrenuje tańce przygotowane dla poszczególnych grup.  Nikomu nie zabrakło zapału, a efekty pracy można było zobaczyć podczas  balu na zakończenie turnusu. 

Jeśli ktoś nigdy nie zatańczył, nie będzie wiedział jak wielki potencjał piękna Bóg ukrył w tej umiejętności – dodaje ks. Stanisław Zagórski, organizator zimowiska. Cieszę się, że  są ludzie, którzy to dostrzegają i chcą rozwijać swoje talenty – taneczne, ale też swojego ducha. 

Kolejne turnusy z tańcem odbędą się w czasie wakacji.

Iwona Kosztyła