15 lipca 2022

Zapisy na stronie internetowej FSM.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, tegoroczne Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się ze stacjonarnym udziałem uczestników w dniach 24 – 30 lipca. W programie zaplanowano warsztaty, konferencje z zaproszonymi gośćmi, spotkania w grupach, nabożeństwa, uroczyste Msze święte oraz rozgrywki sportowe. Hasłem jubileuszowego 35. FSM-u jest „Istnienie”.

Hasło będzie inspiracją do zadawania wielu ważnych pytań i szukania na nie odpowiedzi. Będziemy zastanawiać się nad sensem istnienia każdego z nas, źródłem naszego życia oraz celem – powiedział o. Marcin Drąg OFMConv, dyrektor Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

W Kalwarii Pacławskiej zagoszczą: jeden z najbardziej znanych w Polsce kucharzy Karol Okrasa, założyciele Fundacji „SOWINSKY” Maja i Krzysztof Sowińscy, Maciej Kozłowski prowadzący bloga „Z Bogiem Ziomek”, student teologii i lider Wspólnota Hesed Tymoteusz Filar, a także Teatr Lilia oraz zespoły: Owca i Muode Koty oraz grupa kleryków  franciszkańskich Fioretti. Nowością zbliżającego się FSM-u będą warsztaty. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z jednego z 14 spotkań z rożnych dziedzin i obszarów: z zakresu duchowości i rozwoju osobistego, psychologii, fotografii, social mediów, grafiki i dziedzin artystycznych. 35. FSM rozpocznie się mszą o 18.00 w niedzielę 24 lipca i potrwa do soboty 30 lipca.

Iwona Kosztyła