4 kwietnia 2019

Do tradycji Wielkiego Postu należy w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie-Białej koncert pieśni pasyjnej.

W VI Koncercie Pieśni Pasyjnej wzięło udział 5 chórów i jeden zespół muzyczny. Zabrzmiały wspaniałe dźwięki i słowa pieśni pasyjnych, oddawane przez świetne głosy i zaangażowanych artystów. Po koncercie uczestnicy, organizatorzy i zaproszeni goście spotkali się, aby wymienić się doświadczeniami zarówno z dziedziny muzyki, jak i codziennej pracy chórzystów i dyrygentów. W imieniu marszałka województwa Władysława Ortyla, który objął patronat honorowy nad koncertem, kilka słów wygłosił i wręczał pamiątkowe grawertony wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. Obecni byli m. in. poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, ks. dr Andrzej Widak – muzykolog i wykładowca muzyki kościelnej i dyrygent w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Rzeszowie.

W koncercie wzięli udział:- Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego- zespół wokalny VOCORE z Warszawy- Chór kameralny BELFERSINGERS z Gorlic- połączone chóry z Pruchnika Górnego i chór SOLAMEN z Jodłówki- Chór ALBA CANTANS z Rzeszowa z parafii Biała.

Patronat honorowy: ordynariusz rzeszowski Jan Wątroba i marszałek województwa Władysław Ortyl.Patronat medialny: Katolickie Radio VIA Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów i Telewizja Rzeszów.

 

Izabela Fac