11 stycznia 2019

Młodzi ludzie z różnych grup działających przy parafii w Czudcu połączyli siły i po raz kolejny przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Trwa okres „jasełek”, czyli udramatyzowanych, teatralnych scen na temat przyjścia Chrystusa Pana na świat. Jasełka oparte są na scenariuszu pisanym na podstawie przekazów ewangelicznych, jednak wiele grup prezentujących te świąteczne przedstawienia modyfikuje scenariusz tak , by był zrozumiały dla współczesnych widzów, by nie tylko przysparzały radości dzieciom, które oglądają diabła, anioły , heroda czy zwierzęta, ale by mówiły o najważniejszym przesłaniu – Bożym Narodzeniu. Takie właśnie jasełka przygotowała młodzież z Czudca.

Młodzi ludzie z różnych grup działających przy parafii w Czudcu połączyli siły i po raz kolejny przygotowali przedstawienie jasełkowe. Twórcy postawili na nowoczesny scenariusz, dobrych aktorów amatorów, scenografię i muzykę. Wszystko przygotowane tak, by przypominało o Narodzeniu Pana

Nietrudno było namówić kolegów do wcielenia się w jasełkowe postacie. To nie tylko przygoda, ale i misja by przedstawić rolę tak, by była jak najbardziej wiarygodna. Publiczność nie zawiodła i doceniła nasze starania. Brawom i podziękowaniom nie było końca. Cieszymy się ze zarówno dzieci jak i dorośli byli zadowoleni.

Czas wspólnych prób , przygotowań wspominamy bardzo dobrze. Oklaski podczas przedstawienia były dla nas podziękowaniem. Warto było przygotować jasełka – dodają młodzi

Jasełka w Czudcu przygotowała młodzież z KSM, oazy, liturgicznej służby ołtarza i wspólnoty wieczorów uwielbienia. Zaangażowana była zarówno młodzież jak i osoby dorosłe.

Iwona Kosztyła