1 lipca 2019

Na Spotkanie Młodych do Wołczyna wybierają się między innymi młodzi ze Stalowej Woli.

Młodzież z Podkarpacia przygotowuje się do wyjazdu na kapucyńskie Spotkaniu Młodych w Wołczynie. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem ‚Odbudowani”. Przez 5 dni młodzi ludzie mają możliwość pogłębienia swojej wiary w duchu franciszkańskiej prostoty i radości, a także mogą atrakcyjnie spędzić czas m.in. poprzez słuchanie ciekawych wykładów i bawiąc się na koncertach. Co roku w spotkaniu uczestniczy kilkuset młodych z całej Polski.

Młodzież będzie mogła bawić się na koncertach zespołów takich, jak: Wyrwani Z Niewoli, niemaGOtu oraz zespół braci kapucynów – KapEl’a. – Jest to też czas, w którym nie zabraknie ciekawych i wartościowych konferencji. Tegoroczni prelegenci to m.in. Monika i Marcin Gomułkowie, bp Edward Kawa, br. Paweł Teperski, Michał PAX Bukowski. Najważniejszy w tym wszystkim jest Bóg – mówi brat Piotr Kowalski

W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło ‚ Odbudowani’ – dodaje brak Mateusz Magiera, rzecznik prasowy kapucynów

Organizatorem spotkań jest Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W tym roku zjazd odbędzie się od 8 do 12 lipca. Z Podkarpacia wyjeżdża między innymi grupa ze Stalowej Woli. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wolczyn.kapucyni.pl.

Iwona Kosztyła