23 listopada 2020

29 listopada odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Fundację „Życiu Tak” i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

Organizatorzy zapewniają, że w czasie marszu manifestowane będą „Miłość, Radość i Życie”. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa jego forma i przebieg zostały dopasowane do obowiązujących zasad – mówił na naszej antenie Bogdan Romaniuk, wiceprezes Fundacji „Życiu Tak”.

Pierwsza forma to adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie, możliwa w wyznaczonych porach i z zachowaniem wymogów sanitarnych. Druga to indywidualne uderzenie w udostępniony na tę okazję dzwon Głos Nienarodzonych, który będzie znajdował się tego dnia w Parku Papieskim od godziny 9.00 do 16.00.  Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z dwóch pierwszych form proponowana jest łączność o godz. 15.00 w modlitwie koronki do Bożego Miłosierdzia oraz cząstki (5 dziesiątków) różańca.

Organizatorzy apelują do uczestników, by zarówno adoracja, jak i wizyta w Parku Papieskim odbywały się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wytycznych sanitarnych.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska