27 grudnia 2018

W piątek, w święto Młodzianków ulicami Rzeszowa przejdzie XV Marsz za Życiem.

Spotkają się, by przypomnieć o podstawowej wartości jaką jest życie i konieczności jego obrony od jego poczęcia do naturalnej śmierci. W święto Młodzianków ulicami miasta przejdzie XV Marsz za Życiem. Święto  nawiązuje do zbrodni Heroda na dzieciach, a współcześnie przypomina o wielkim problemie – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro czy eutanazja. Poprzez marsz obrońcy życia zamanifestują przywiązanie do życia i będą zachęcać do refleksji na ten temat.

Każde życie jest piękne, wartościowe. I to chcemy podkreślać – mówi ks. Jan Kobak, duszpasterz Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. – Dzisiejsze święto przypomina nam o tym, że w każdej epoce i każdym czasie ludzkie życie było i jest nadal zagrożone.

.Niestety, w wyniku dotychczasowych ustaw aborcyjnych nie żyje około 25 milionów Polaków. To przerażające liczby. Także dziś giną niewinne dzieci, musimy to zauważać i temu przeciwdziałać. Ciągle są ludzie, którzy dążą do niszczenia ludzkiego życia, przede wszystkim tego najmniejszego, najbardziej bezbronnego. Podczas marszu chcemy poszerzyć wymowę Święta o piękno życia, jego głębię, radość z narodzin każdej, także tej chorej, niepełnosprawnej, odrzuconej czy niekochanej małej istoty dodaje ks. Jan Kobak

Marsz rozpoczęcie o godz. 17. 15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu. Po modlitwie i krótkim programie wprowadzającym w tematykę i znaczenie marszu, uczestnicy  przejdą ulicami miasta do Sanktuarium Pani Rzeszowa. Tam o godz. 18.30 będą uczestniczyli we mszy świętej wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu. Wcześniej wysłuchają programu plastyczno-muzycznego w wykonaniu młodzieży.

Iwona Kosztyła