31 maja 2024

Warsztaty odbędą się 1 i 2 czerwca w Przemyślu.

W sobotę 1 czerwca w Przemyślu ruszają XXII dwudniowe Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel. Gospel to „dobra nowina” o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. To szczególne doświadczenie rodzi radość, która znajduje swój wyraz w słowach i muzyce Gospel, która jest coraz częściej wykonywana, także po polsku. pokochaliśmy, a teraz śpiewamy ją także po polsku. Warsztaty, do których w tym roku zaproszone są także dzieci, poprowadzi Gabi Gąsior, wychowanka Przemyskiego Chóru Gospel.

Warsztaty są okazją do popularyzacji muzyki gospel, ale także do modlitwy śpiewem, do której zapraszamy całe rodziny. W tym roku nowością są warsztaty dla dzieci – mówi Lucyna Rudawska, założycielka przemyskiego chóru Gospel

Warsztaty dla dorosłych i dla dzieci od 6 roku życia będą trwały przez dwa dni – 1 i 2 czerwca, w siedzibie CK, można się zapisać tuż przed ich rozpoczęciem. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Iwona Kosztyła

Skip to content