10 listopada 2020

Link do zapisu spotkania dostępny jest na profilu fb zbuta.pl.

W związku z nieustającą dyskusją na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ochrony życia i aborcji, Duszpasterstwo Młodzieży oraz Duszpasterstwo Rodzin diecezji rzeszowskiej przygotowało internetowe seminarium, podczas którego zaproszeni goście między innymi lekarze, bioetycy czy obrońcy życia, nie tylko przedstawili konkretne i rzeczowe argumenty dotyczące obrony życia od poczęcia, a także odpowiadali na pytania uczestników spotkania. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Rozdarte serca!? Jakie są medyczne, logiczne i społeczne argumenty ochrony życia każdego człowieka?

Często osoby wierzące, które są za życiem nie potrafiły odpowiednio reagować i używać dobrych argumentów, dlatego postanowimy im pomoc, stad takie spotkanie i relacją z wydarzenia, którą można odtworzyć – mówi ks. Jan Kobak, duszpasterze rodzin diecezji rzeszowskiej

Uczestnicy wysłuchali wykładów: „Medycyna a aborcja” „Etyka, aborcja, argumenty” i „Społeczna manipulacja” Wzbogaciliśmy się o fachową wiedzę i argumenty, których możemy używać w rozmowach dodaje Weronika Lepucka, prezes katolickiego Stowarzyszenia młodzieży Diecezji rzeszowskiej.

Całość konferencji można znaleźć: 

https://youtu.be/68SMwMJF4r8

Iwona Kosztyła