27 grudnia 2019

Do Wrocławia wyruszy ponad 100 osobowa grupa młodzieży z Rzeszowa.

Ponad 100 osobowa grupa młodzieży z Rzeszowa gotowa do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Pięciodniowe wydarzenie rozpocznie się 28 grudnia w ramach Pielgrzymki Zaufania prze Ziemię organizowanej przez wspólnotę Taizé. W programie każdego dnia jest modlitwa poranna w kościele i spotkania w małych grupach. Temat przewodni tegorocznego spotkania, zaproponowany przez brata Aloisa, przeora Taizé, to:Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”.

Młodzi z Rzeszowa znajdą się w grupie 5500 młodych ludzi z Polski. Będą też uczestnicy Ukrainy, z Niemiec, z Chorwacji i Francji, Włoch czy Hiszpanii. Udział w spotkaniu zgłosiły tez kilkunastoosobowe grupy z Hong-Kongu, Japonii i Korei. W sumie uczestnicy będą reprezentować 60 krajów. To jedna z niewielu okazji do poznania idei ekumenizmu. Takie wydarzenia sprzyjają stawianiu pytań o budowanie jedności, wspólnoty, dobra ponad podziałami – mówią uczestnicy poprzednich spotkań

Europejskie Spotkanie Młodych organizuje od ponad czterdziestu lat ekumeniczna Wspólnota z Taizé, założona w 1940 r. przez ewangelickiego duchownego brata Rogera. Robi to przy wsparciu wolontariuszy. Spotkanie odbędzie się w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia. Już po raz trzeci we Wrocławiu (po 1989 i 1995 r.), a po raz piąty w Polsce.

Iwona Kosztyła