22 listopada 2019

Członkowie KSM uroczyste przyrzeczenie złożą podczas diecezjalnych uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Młodzi ludzie formujący się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej przygotowują się do złożenia przyrzeczenia. Tradycyjnie podczas uroczystości Chrystusa Króla, kandydaci na członków podczas diecezjalnej uroczystości będą przyrzekać, że są gotowi pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Przyrzeczenie jest przysięgą, mimo to jednak jego złożenie zobowiązuje na całą młodość, nawet na całe życie. Należy je traktować poważnie, jako ważny moment życia. I tak do tego wydarzenia podchodzą młodzi ksm – owicze – mówi ks. Tomasz Ryczek, asystent diecezjalny KSM i duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej.

Członkowie KSM uroczyste przyrzeczenie złożą podczas diecezjalnych uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w niedzielę o godz. 12.00, w rzeszowskiej katedrze. Podczas uroczystości także nowi prezesi parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej otrzymają swoje nominacje.

Iwona Kosztyła