27 listopada 2019

Szczegóły na stronie www. zbuta. rzeszow.pl

Zostało jeszcze kilka dni by zgłosić swój udział w Europejskim Spotkaniu Młodych, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się pod koniec grudnia w ramach Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię organizowanej przez wspólnotę Taizé. Przez pięć dni młodzi będą gościć w parafiach. W programie dnia jest modlitwa poranna w kościele i spotkania w małych grupach. Następnie uczestnicy wyjeżdżają do centrum, by tam wziąć udział we wspólnych modlitwach, warsztatach i posiłkach. Noclegi organizowane są u rodzin. 31 grudnia jest czas na zabawę, a 1 stycznia na spotkanie przy świątecznym stole z goszczącymi młodych rodzinami.

Zachęcam do uczestnictwa w Europejskim Spotkaniu Młodych. Jest to 5 dniowy-zjazd młodzieży z całej Europy, której przyświeca idea JEDNOŚCI ORAZ EKUMENIZMU – mówi ks. Tomasz Ryczek, duszpasterz młodzieży Diecezji Rzeszowskiej

Spotkanie odbędzie się w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia. Mogą w nim uczestniczyć osoby od 18 do 35 roku życia. Wyjazd diecezjalny organizuje Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Zapisy trwają do 1 grudnia. 

Iwona Kosztyła