5 grudnia 2018

Peregrynacja znaków życia i świętości świętego Ojca Pio w Terliczce odbędzie się 8 i 9 grudnia.

Terliczka koło Rzeszowa znalazła się wśród zaledwie kilku polskich miejscowości, w których odbędzie się peregrynacja relikwii św. o. Pio. Do sanktuarium pod wezwaniem świętego Stygmatyka prosto z San Giovanni Rotondo przybędą relikwie pierwszego stopnia: habit, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok. Uroczystość związana jest z obchodami jubileuszu stulecia otrzymania przez o. Pio stygmatów oraz pięćdziesiątą rocznicą Jego śmierci.

Relikwie św. Ojca Pio odwiedzają miejsca, w których od wielu lat jest żywo obecny jako orędownik u Boga i przewodnik na duchowych drogach i gdzie między innymi działają jego grupy.

Chcemy by poznało go jak najwięcej osób i by jak najwięcej osób doświadczyło łask za jego wstawiennictwem. Stąd peregrynacja relikwii św o. Pio – mówi brat Mateusz Magiera, dyrektor Biura Prasowego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej

Cudowne relikwie odwiedzą Szczecin, Poznań, Warszawę, Kraków i Terliczkę. Relikwie świętego stygmatyka przybędą do podkarpackiego  sanktuarium w sobotę 8 grudnia.

Taki rok jak ten nie zdarza się często. Dlatego zarówno peregrynacją relikwii jak i inne wydarzenia wpisujące się w obchody są bardzo ważne – dodaje Piotr Onak, organizator wydarzenia w sanktuarium w Terliczce

Peregrynacja znaków życia i świętości świętego Ojca Pio w Terliczce odbędzie się 8 i 9 grudnia. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest jest Prowincja Krakowska Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

 

Iwona Kosztyła