8 kwietnia 2026

La Salette to miejsce szczególne, które zaprasza do nawrócenia i pojednania. Każdy, kto tam dociera, może odnaleźć coś ważnego dla siebie – podkreśla ks. Martin Malina, misjonarz saletyn.

W roku, w którym mija 180 lat od objawień Matki Bożej w La Salette, wierni z Rzeszowa i okolic mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w niezwykłej pielgrzymce do jednego z najbardziej poruszających miejsc maryjnych w Europie. W dniach 10–18 maja zapraszają na dziewięciodniową pielgrzymkę, która łączy duchowe przeżycia z odkrywaniem najpiękniejszych zakątków kontynentu.

La Salette, położone wysoko w Alpach na wysokości około 1800 metrów nad poziomem morza, to miejsce objawienia Matki Bożej dwójce pastuszków – Melanii i Maksymilianowi. To właśnie tam, w ciszy gór i niezwykłej atmosferze skupienia, pielgrzymi z całego świata odnajdują pokój, nadzieję i inspirację do duchowej odnowy. To propozycja dla tych, którzy pragną połączyć podróżowanie z głębszym doświadczeniem wiary – mówi ks. martin Malina, misjonarz saletyn

Zapisy na pielgrzymkę wciąż trwają, choć liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zachęcają do szybkiego kontaktu – szczegóły dostępne są na stronie internetowej parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

Rozmowa: 

Iwona Kosztyła

Skip to content