1 maja 2019

Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, od 30 lat tradycyjnie 1 maja spotyka się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu.

III edycja Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości ks. Franciszka Blachnickiego, ale także towarzyszący mu Nordic walking oraz Rajd Rowerowy wpisują się Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, której uczestnicy od ponad 30 lat tradycyjnie 1 maja spotykają się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, promując życie wolne od uzależnień.

Wydarzeniu towarzyszy postać ks. Franciszka Blachnickiego, który był inicjatorem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Poprzez bieg chcemy upamiętnić zarówno ks. Blachnickiego, jak i przybliżać oraz promować ważne treści i wartości które niesie z sobą Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

Wykorzystujemy popularność biegania i dbania w ten sposób o zdrowie, by o tym mówić – zapewnia ks. Grzegorz Kot, duszpasterz trzeźwości

Rzeszowski Bieg Trzeźwości oraz wydarzenia towarzyszące rozpocznie się 1 maja przy Domu Diecezjalnym Tabor, a zakończą przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu.

Iwona Kosztyła