17 sierpnia 2021

Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani będą w Rzeszowie i Jaśle.

 

Po przerwie spowodowanej pandemią wznowiona zostaje pielgrzymka symboli Światowych Dni Młodzieży. Na jej trasie znajdzie się także Polska, a w diecezji rzeszowskiej Jasło i Rzeszów. Spotkania młodzieży z Symbolami Światowych Dni Młodzieży – krzyżem i ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani odbędą się 22 sierpnia 2021 r.

Pięć lat po obchodach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie symbole tego spotkania ponownie zagoszczą w Polsce. Krzyż i ikona Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego odwiedzą wybrane polskie diecezje Peregrynacja jest częścią przygotowania do ŚDM w Lizbonie w 2023 r. – mówi ks. Tomasz Ryczek, duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej

Czuwania modlitewne i Eucharystie odbędą się:– w parafii pw. św. Antoniego w Jaśle (franciszkanie) Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego oraz w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.30 pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Peregrynacja rozpocznie się 21 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach, a zakończy 1 września na Westerplatte.

 

Iwona Kosztyła