29 listopada 2020

29 listopada, w pierwszą Niedzielę Adwentu rozpocznie się niezwykły projekt - Ogólnopolskie 33-dniowe Rekolekcje ODDANIE33.

Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła. Droga oparta na Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny świętego Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Rekolekcje, przygotowane w ramach projektu ODDANIE33 będą odbywać się za pośrednictwem mediów w następujących formach:

  1. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.oddanie33.pl – na której znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji. Wystarczy wejść na stronę i kliknąć w zakładkę: “Rozpocznij rekolekcje”.

  2. Codziennie rano na stronie internetowej, kanale Youtube oraz stronie na Facebooku inicjatywy Różaniec do granic – pojawią się gotowe teksty oraz materiały video z medytacją na dany dzień rekolekcji.

3. Codziennie będzie się też odbywać Transmisja na żywo: o godzinie 21:00 na kanale Youtube: RÓŻANIEC BEZ GRANIC (nie mylić z Różaniec do granic – to są dwie różne strony).

Program transmisji na żywo będzie następujący:

21:00 – połączenie z transmisją Apelu Jasnogórskiego z Jasnej Góry

21:15 – Medytacja rekolekcyjna na dany dzień

Około 21:30-21:45 – Różaniec (dla chętnych).

 

4. Codziennie rekolekcje będą transmitowane w rozgłośniach radiowych. Na tą chwilę emisję potwierdziliśmy w Radiu Emaus oraz w Radiu Głos.

Ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie

Rozważania przygotowane zostały przez Fundację Tota Tua, powołaną specjalnie do realizacji tych rekolekcji. Treści w nich zawarte obejmują fragmenty z Pisma Świętego, Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, dzienników Alicji Lenczewskiej oraz tzw. “światło z Fatimy” – spojrzenie na słowo z dnia przez pryzmat objawień Matki Bożej w Fatimie i jej słów skierowanych do Kościoła i świata.

Przygotowane, autorskie rozważania posiadają Nihil Obstat oraz Imprimatur Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Dla działalności Fundacji Tota Tua, związanej z prowadzeniem 33-dniowych rekolekcji – listu poparcia udzielił Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Możemy w nim przeczytać: “Mając na uwadze dotychczasową działalność Fundacji Tota Tua, która jest mi znana i spotyka się aprobatą duszpasterzy, wyrażam wdzięczność wobec wszystkich, którzy życzliwie przyjmują prowadzone przez nią działania”.

25 listopada Organizatorzy otrzymali z Watykanu Pismo z błogosławieństwem od Ojca Świętego Franciszka. Czytamy w nim między innymi: “Niech czas spędzony na słuchaniu Słowa, zaowocuje odnową duchową i mocą do mężnego świadczenia o swojej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom rekolekcji oraz Ich Bliskim, Jego Świątobliwość udziela Apostolskiego Błogosławieństwa”.

To rekolekcje – czołg. Jeśli budowałeś w swoim ogródeczku budowle ‘swojej’ wiary, lub masz w tym ogródeczku tejże wiary ruiny, wiedz, że te rekolekcje przejadą po twoim terenie z mocą ciężkiego sprzętu, ale nie po to by doprowadzić do zgliszczy, ale po to by pozostawić za sobą pałac piękny tak, że aż dech zapiera, piękny i mocny tak, że będziesz płakał z wdzięczności Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu w zjednoczeniu z Matką najukochańszą, z matką tak dobrą i kochaną jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Te rekolekcje podniosły mnie z prochu moich wyobrażeń i niewiedzy. Dały mi doznać i przeżyć coś, czego, żywię nadzieję, Pan Bóg nie pozwoli mi już nigdy zapomnieć. Moje serce skulone i zahukane przekształciło się w serce mężne tak, że nigdy nawet nie marzyłabym o takim stanie, stanie spokoju, ufności i pewności w działaniu i w miłości. Ten który zabiera życie stare, zabiera po to, by żyć prawdziwie z krwi, kości i Ducha Świętego. Chwała Panu. Amen” – to słowa Kamilli, która przeżyła rekolekcje ODDANIE 33 w jednej z poprzednich edycji i napisała swoje świadectwo na stronie projektu.

JAK I DLACZEGO POWSTAŁY REKOLEKCJE ODDANIE33?

Przez ostatnie półtora roku Fundacja Tota Tua zorganizowała 33-dniowe rekolekcje w ponad 100 parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Rekolekcje te przynosiły i przynoszą wielkie i trwałe owoce. Księża proboszczowie zaczęli te rekolekcje polecać sobie nawzajem. Również księża biskupi zachęcali proboszczów do organizacji tych rekolekcji.

W marcu 2020 roku – po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią – postanowiliśmy opracować materiały w taki sposób – aby można je zorganizować w parafii oraz osobiście wziąć w nich udział – bez względu na okoliczności zewnętrzne.

Od 20 kwietnia do 23 maja zorganizowaliśmy pierwszą edycję 33-dniowych rekolekcji internetowych. Wzięło w nich udział około 45.000 osób.

Od 8 września do 10 października zorganizowaliśmy z kolei pierwszą edycję Ogólnopolskich rekolekcji ODDANIE33. Rekolekcje przeżyło i oddało się Panu Jezusowi przez Maryję – ponad 100.000 osób. Rekolekcje zjednoczyły kilkanaście środowisk, ruchów i wspólnot katolickich.

 

O FUNDACJI TOTA TUA

Fundacja Tota Tua została założona przez trzy małżeństwa sakramentalne, aby prowadzić dzieła ewangelizacji w zjednoczeniu z biskupami, kapłanami oraz osobami konsekrowanymi. Fundacja prowadzi znane w całej Polsce dzieło modlitwy za kapłanów, prowadzi rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz w parafiach.

W tym roku, na prośbę wspólnoty Lednica2000 Fundacja przygotowała także młodzieżową wersję 33-dniowych rekolekcji, która była duchowym przygotowaniem do tegorocznej Lednicy. Rekolekcje zostały już przetłumaczone na język, angielski, niemiecki, hiszpański oraz portugalski. W planach Fundacji Tota Tua jest organizacja międzynarodowych rekolekcji 33-dniowych dla młodzieży.

Wszystkie osoby, ruchy lub wspólnoty, które chciałyby się zaangażować w projekt, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: oddanie33@gmail.com

(33-dniowe rekolekcje można oczywiście rozpocząć w dowolnym terminie – np. za pośrednictwem strony www.oddanie33.pl)

 

Iwona Kosztyła