10 czerwca 2024

Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, śpiew, modlitwa, taniec i radość, okazja do odkrywania znaczenia piękna małżeństwa i rodziny. Tak w niedzielne popołudnie mieszkańcy diecezji świętowali Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, który odbył się w Rzeszowie.

Spotkanie rozpoczęła wspólnotowa Eucharystia w rzeszowskiej katedrze, podczas której 150 małżeństw świętowało 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy przeszli do parku papieskiego by wziąć udział w rodzinnym pikniku. Rodzice mogli zapoznać się między innymi z propozycjami ruchów i stowarzyszeń rodzinnych czy poradni, kupić katolicką literaturę, czy spędzić czas z dziećmi, dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

To wspaniały czas i wydarzenie, na które czekało wiele rodzin. Możemy sobie przypomnieć czym jest małżeństwo i rodzina, jak należy o nią dbać – mówili uczestnicy spotkania

Małżeństwo i rodzina są dla nas wszystkim i nie wyobrażamy sobie innego życia. Chcemy poprzez formację być lepszymi ludźmi, którzy jako małżonkowie idą ku świętości- mówili przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń rodzinnych obecnych na pikniku

Na zakończenie pikniku odbyło się Uwielbienie i Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Niepokalanej. Niedzielne świętowanie poprzedziła tygodniowe przygotowanie w formie tematycznych konferencji dla różnych grup.

 

Iwona Kosztyła

Skip to content