27 września 2021

Szczegóły na stronie internetowej akademii liturgicznej.

 

Liturgia jest w Kościele dla wszystkich, trzeba tylko chcieć ją poznać i zrozumieć. To założenie działającej w diecezji rzeszowskiej Akademii Liturgicznej i propozycją formacji dla dorosłych, którzy pragną głębiej i bardziej świadomie przeżywać liturgię. Trwają zapisy na pierwszy rok, w trzyletnim cyklu formacyjnym.

Inicjatorem i osobą prowadząca zajęcia Akademii Liturgicznej jest ks. Sławomir Jeziorski, liturgista i wykładowca WSD w Rzeszowie. Spotkania adresowane są nie tylko do osób zaawansowanych w wiedzy religijnej i teologicznej, ale przede wszystkim do osób, które chcą lepiej zrozumieć liturgię w której biorą odział

Spotkania są pomyślane w ten sposób, by w ciągu pierwszego roku wprowadzić uczestników w całościowe, panoramiczne spojrzenie na życie liturgiczne Kościoła, natomiast wykłady na wyższych rocznikach dotyczą pogłębienia wiedzy związanej z jednym, konkretnym zagadnieniem.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w w Rzeszowie oraz w formie online. Szczegóły na stronie internetowej akademii liturgicznej.

 

Iwona Kosztyła