25 maja 2021

Samochody przekazała Służba Więzienna.

W siedzibie Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbyło się przekazanie przez Służbę Więzienną, wycofanych z użytkowania samochodów dostawczych na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Przekazane samochody to to pojazdy dostawcze i dostawczo-osobowe. Oba auta są w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymagają praktycznie żadnych nakładów finansowych. Od razu będę mogły nieść pomocy potrzebującym:

Samochody w zasadzie już pracują. Pierwszy z nich zastąpił wyeksploatowany – 21 letni pojazd, który dotychczas służył nam w rzeszowskim oddziale Caritas. Środki które musieliśmy ponosić na jego remonty były nieadekwatne do osiągniętych korzyści. Teraz dysponujemy autem, które da nam dużo więcej możliwości. Drugi samochód trafi do placówki Caritas w Myczkowcach, gdzie przysłuży się do niesienia pomocy na terenach bieszczadzkich. Oba pojazdy znacząco pomogą realizowaniu naszej misji. – informował obecnych ks. dr. Piotr Potyrała

Obecny na uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – dr hab. Marcin Warchoł, podkreślał, rolę Caritas Diecezji Rzeszowskiej w działaniach na rzecz potrzebujących:

Wszystkie działania pomocowe podejmowane przez Caritas – niepełnosprawnym, osobom samotnym, seniorom, osobom bezdomnym są oczywiście zasługą Ks. Dyrektora Piotra Potyrały ale również wspaniałych wolontariuszy i wszystkich przyjaciół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Ale, żeby tą pomoc nieść trzeba mieć czym! – podkreślił Minister Warchoł.

Pojazdy, które dziś przekazujemy są tutaj niezbędne. Dlatego nie ustaniemy w pomocy osobom potrzebującym – bo taka jest rola zarówno Caritas, jak i Ministerstwa Sprawiedliwości. „Pomagamy Sprawiedliwie” – to hasło przyświeca Ministerstwu w ramach kampanii Funduszu Sprawiedliwości. Dziękuję kierownictwu Służby i wszystkim osobom zaangażowanym w tą akcję. Patrząc na zaangażowanie takiego grona osób w niesienie pomocy potrzebującym można tylko dodać – jak tu nie pomagać! – powiedział Minister.

Przekazane samochody to nie jest pierwszy dar Służby Więziennej dla instytucji i organizacji z regionu. W ciągu ostatnich czterech lat do podkarpackich gmin i instytucji pożytku publicznego trafiło łącznie 14 wycofanych z użytkowania, różnego typu i przeznaczenia pojazdów. Niedawno, w ramach kampanii #ResortSprawiedliwościPomaga, Zakład Karny w Rzeszowie przekazał mikrobus na rzecz Dowództwa Płd-Wsch. Okręgu ZS Strzelec Józefa Piłsudskiego. W planach są dalsze akcje pomocowe.

 

Iwona Kosztyła