10 grudnia 2019

Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielę, a zakończą się w środę.

Pod hasłem 'Seksmisja’ w Rzeszowie trwają rekolekcje akademickie Duszpasterstwa Akademickiego Emaus. 'Na kocią łapę”; 'Żaba z jeżem w betoniarce małżeństwa”; 'Starzy w chacie – profesjonalizm” to tytuły konferencji, w których poruszane są zagadnienia z życia rodzinnego oraz etyki seksualnej. Rekolekcje prowadzi znany duszpasterz akademicki z Wrocławia ks. Mirosław Maliński

„Na kocią łapę”; „Żaba z jeżem w betoniarce małżeństwa”; „Starzy w chacie – profesjonalizm” to tytuły konferencji, w których poruszane są zagadnienia z życia rodzinnego oraz etyki seksualnej. Rekolekcje prowadzi znany duszpasterz akademicki z Wrocławia ks. Mirosław Maliński.

Hasło i tematy mogą dziwić, ciekawić czy nawet oburzać. Jednak ich podstawową rolą jest zachęta młodych ludzi do udziału w tych niecodziennych rekolekcjach. I udało się – mówią studenci

Hasło i tematy nie są przypadkowe. Zycie rodzinne jest wpisane nie tylko w boży plan, ale też przyszłość tych młodych ludzi – mówi ks. Mirosław Maliński. I ta tytułowa seksmija jest ich misją.

Młodych ludziom, którzy biorą udział w relokacjach zarówno przekaz jak i tematyka bardzo się podobają. Takie rekolekcje dają do myślenia, a konferencje nawiązują do tego czym dziś żyjemy – mówią studenci.

 

Iwona Kosztyła