30 grudnia 2018

Uczestnicy zrzeszeni w kręgach Domowego Kościoła przyjechali na spotkanie z rożnych zakątków diecezji.

W Niedzielę Świętej Rodziny w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie na dorocznym spotkaniu opłatkowym zgromadziły się rodziny z Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej. Uczestnicy przyjechali z rożnych zakątków diecezji by złożyć sobie świąteczne życzenia, wspólnotowo i rodzinnie obejrzeć przygotowane jasełka, ale także by podczas mszy świętej na rozpoczęcie spotkania odnowić przysięgę małżeńską i wsłuchać słowo, które z skierował do nich przewodniczący Eucharystii bp Jan Wątroba.

Tajemnica Bożego wcielenia w rodzinie Maryi i Józefa każe podchodzić z szacunkiem do własnej rodziny. Domowy Kościół, jako na ruch formujący współczesne małżeństwa i rodziny uczy takiej postawy, pomaga iść ku świętości nie tylko małżonkom, ale całym rodzinom. Droga formacji rocznej, rekolekcje, tworzenie wspólnoty kręgowej – to wszystko pozwala wzrastać. Takiej drogi życzył biskup ordynariusz wszystkim członkom Domowego Kościoła

Podczas mszy świętej małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. To dla nas bardzo wzruszający moment. Przypominamy sobie kim jesteśmy, dlaczego jesteśmy razem, co jest naszym zadaniem. To słowa otuchy kiedy przychodzą trudne dni, kiedy codzienność nas przerasta. Przede wszystkim przypominają nam o tym, że najważniejsza jest miłość, oraz to, że nie jesteśmy sami – Bóg nad nami czuwa – mówili małżonkowie.

Domowy Kościół ciągle się rozwija, przybywa kręgów i ludzi, którzy w ten sposób chcą się formować. Życzymy sobie, by wszystkie działania przynosiły dobre owoce – mówił ks. Jan Kobak, moderator Domowego Kościoła

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć pięknych jasełek przygotowanych przez cale rodziny, śpiewu kolęd, łamania się opłatkiem i wspólnego radosnego przebywania ze sobą.

Iwona Kosztyła