14 czerwca 2019

Katolicy świeccy skupieni w stowarzyszeniach stają w obronie ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej.

Ryszard Skotniczny ze Stowarzyszenia Europa-Tradycja oraz Kazimierz Jaworski ze Stowarzyszenia Stop Laicyzacji apelują do „Gazety Wyborczej” aby przestała publikować nieprawdziwe informacje.

Dwa dni temu Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł zatytułowany: ‚Biskupi, którzy kryli księży pedofilów’. W publikacji pojawia się nazwisko bp Jana Wątroby, a sprawa dotyczy nadużyć seksualnych byłego proboszcza podropczyckiej miejscowości Mała – ks. Romana Jurczaka.

„Sprawa, o której mowa miała miejsce na długo przed tym jak bp Jan został biskupem rzeszowskim. Wyrok zapadł w 2012 roku, Bp Wątroba kieruje diecezją od 2013 roku. O jakim tuszowaniu mówimy?” – pytali Ryszard Skotniczny oraz Kazimierz Jaworski.

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele świeckich organizacji katolickich mówili, że trudno w artykule doszukać się argumentów na poparcie tezy o ukrywaniu pedofilii.

Ryszard Skotniczny i Kazimierz Jaworski wskazywali na nieścisłości w artykule prasowym i zaapelowali o zaprzestanie fałszywych oskarżeń.

„Kto uderza w Biskupa, uderza we wszystkich katolików” – mówił Kazimierz Jaworski.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA

 

Artur Sołek