4 października 2021

Duchowością franciszkańska żyją miedzy innymi siostry Serafitki.

Syn kupca, awanturnik, który potem zgodnie z poleceniem Chrystusa naprawiał Kościół, twórca idei szopki bożonarodzeniowej, poeta i mistyk, założyciel jednego z najbardziej znanych zakonów. Na jego duchowości opiera się wiele innych zgromadzeń, które także dziś realizują te miedzy innymi ideały pokuty i ubóstwa. Dziś w liturgii wspominamy św. Franciszka z Asyżu.

Jego nietuzinkowa, charyzmatyczna osobowość nie tyle nie mogła pozostać niezauważona, co koncentrowała na sobie swą niepowtarzalnością oraz świeżością odkrytej drogi. Dlatego 3 reguła sw. Franciszka jest wpisana w działalność naszego naszego zgromadzenia. Żyjemy nią na co dzień – mówi s. Leonadra, ze zgromadzenia sióstr serafitek.

W Rzeszowie siostry prowadzą przedszkole z oddziałami integracyjnymi. Duchowość franciszkańska jest piękna i chcemy ją przekazywać także najmłodszym – dodaje s. Leonadra

Siostry serafitki zostały powołane i posłane do najbardziej potrzebujących: ubogich, starców, chorych, ułomnych i dzieci. Prowadzą domy opieki, świetlice, stołówki dla ubogich.

 

 

Iwona Kosztyła