10 stycznia 2022

Chór „SZAFRANOWE NUTKI” z Ośrodka Kultury w Czudcu wystąpi w Będzinie w piątek.

Chóry i soliści z Podkarpacia w finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Do drugiego etapu finału zakwalifikowali się między innymi Chór Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, solistka Klaudia Łacka z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku czy chór „SZAFRANOWE NUTKI” z Ośrodka Kultury w Czudcu. Finał festiwalu odbywa się w formule hybrydowej, kilkanaście prezentacji będzie miało formę nagrań, jednak większość uczestników 28. edycji tego wydarzenia wystąpi w Będzinie pomiędzy 13 a 15 stycznia na żywo.

Wydarzenie to jest przede wszystkim promocją polskiego folkloru, narodowych i regionalnych tradycji oraz manifestacją przywiązania do chrześcijańskich wartości. Festiwal udowadnia, że bożonarodzeniowe tradycje, kolędowanie i śpiewanie pastorałek, kształtują kolejne pokolenia Polaków. Do Będzina wybiera się chór z Czudca. To dla nas duże wyróżnienie – mówi Dominika Sanecka, dyrygent chóru

W Będzinie liczymy przede wszystkim na zdobycie nowych doświadczeń – dodaje Dominika Sanecka

Złożona z wybitnych ekspertów festiwalowa komisja, która wyłoni laureatów i przyzna nagrody z tą najważniejszą – Grand Prix. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy w niedzielę 16 stycznia .

 

Iwona Kosztyła