28 stycznia 2020

Szczegółowe informacje o projekcie "Kanapka za złotówkę" można znaleźć na stronie saletyni.pl w zakładce: saletyni na wschodzie.

3 razy w tygodniu wolontariusze wydają posiłki dla ponad 150 osób, które przychodzą z całego miasta. W Krzywym Rogu na Ukrainie organizowana jest pomoc w dożywianiu mieszkańców, którzy borykają się ze skutkami wojny w Donbasie. Chcąc pomóc wszystkim potrzebującym polscy misjonarze saletyni, którzy od końca 2012 r. opiekują się tamtejszą parafią, zorganizowali akcję „Kanapka za złotówkę” prosząc Polaków o pomoc w sfinansowaniu prostego posiłku dla potrzebujących.

Dla wielu ubogich kanapki lub zupa to jedyne, co zjedzą w ciągu dnia. Nasze możliwości są bardzo skromne, ale widząc takie potrzeby, nie możemy stać bezczynnie  – mówi ks. Grzegorz Zembroń, prowincjał księży misjonarzy saletynów

Wsparcie finansowe akcji potrzebne jest szczególnie w miesiącach zimowych. O ile w lecie wolontariusze wydają 100–120 posiłków, o tyle w zimie po zupę przychodzi dużo więcej osób. Przy tej okazji staramy się ewangelizować – dodaje ks. Tomasz Krzemiński, koordynator akcji na Ukrainie

Szczegółowe informacje o projekcie „Kanapka za złotówkę” można znaleźć na stronie saletyni.pl w zakładce: saletyni na wschodzie.

Iwona Kosztyła