3 kwietnia 2019

Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają do włączenia się w nieustanną modlitwę w intencji ojczyzny. Potrwa ona do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą.

W Niepokalanowie trwa Sztafeta różańcowa. Modlitwa będzie kontynuowana do stulecia Cudu nad Wisłą – do 15 sierpnia 2020 roku.

Duchowa akcja modlitewna polega na odmawianiu Różańca przez jedną wybraną godzinę w tygodniu w intencji uwolnienie Polaków, rodzin i całej ojczyzny od wszelkich zniewoleń demonicznych, skutków przekleństw, złorzeczeń, paktów i cyrografów diabelskich, praktyk okultystycznych, magicznych, spirytualistycznych, wpływu złej literatury, sztuki, muzyki, kinematografii czy gier komputerowych.

Naszym orężem jest Różaniec święty. Początkowo akcja miała trwać do 11 listopada ur, ale widząc ogromną potrzebę modlitwy za nasz Naród, z błogosławieństwa prowincjała o. Wiesława Pyzio, Sztafeta Różańcowa jet kontynuowana do stulecia Cudu nad Wisłą, tj. do 15 sierpnia 2020 r. – wyjaśnia franciszkanin o. Mirosław Kopczewski

Każdy uczestnik zobowiązuje się do odmawiania przez jedną godzinę modlitwy różańcowej dowolne wybraną tajemnicą raz w tygodniu w danej intencji. Można samodzielnie określić swój czas poświęcony na modlitwę. Część dogodniejszych godzin jest już obsadzona nawet przez kilka osób jednocześnie i dlatego organizatorzy zachęcają do wyboru mniej popularnych godzin. Są to: wtorek: godz. 1-4, środa: godz. 1-4, 14-15, czwartek: godz. 1-4, piątek: godz. 1-2, 7-9, sobota: godz. : 1-2, 4-5, niedziela: godz. 2-5.

Jeśli ktoś będzie miał przeszkodę, by odmówić modlitwę w wybranym przez siebie dniu, powinien we własnym zakresie wśród znajomych i krewnych poszukać zastępstwa. Jeśli mimo starań, nie znajdzie nikogo na swoje miejsce, wtedy swoją godzinę odprawi w najbliższym możliwym czasie.

Osoby, które ze względu na charakter pracy lub zadań rodzinnych nie są w stanie wyznaczyć sobie konkretnej godziny, mogą zgłaszać się z pozycji „wolnego strzelca”. Będą wtedy włączeni w akcję i godzinne odmawianie Różańca wypełnią w dogodnym dla siebie czasie.

By wziąć udział w sztafecie różańcowej należy zgłosić swój udział za pośrednictwem formularza umieszczonego pod adresem : https://goo.gl/forms/GgMltnYDb7yaJIiF2 .

Iwona Kosztyła