3 czerwca 2021

Centralne uroczystości w Rzeszowie zakończyły się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przed bazyliką Matki Bożej Rzeszowskiej.

Kościół od samego początku głosił wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypomina nam o tym czym jest dla nas Eucharystia, mówi także o naszym uczestnictwie we mszy świętej. Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim.

W Rzeszowie centralne uroczystości odbyły  się na placu przed kościołem farnym, gdzie była  sprawowana będzie msza święta. Następnie ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa- Kuli, Cieplińskiego i Sokoła przeszła procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie i idzie z nami ulicami miast i drogami wiosek, tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie. Rzeczywistość religijna przenosi się w miejsca, które zwykle nie kojarzą nam się z Bogiem i modlitwą.

Podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała uświadamiamy sobie na nowo prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie – mówi ks. Mateusz Mądro z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie

Centralne uroczystości w Rzeszowie zakończyły się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przed bazyliką Matki Bożej Rzeszowskiej. W parafiach procesje odbędą się w godzinach popołudniowych.

 

Iwona Kosztyła