9 października 2020

To także jubileusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości.

Pod hasłem Totus Tuus w niedzielę 11 października obchodzić będziemy 20 Dzień Papieski. To ważne wydarzenie dla kościoła i wiernych, którzy mają okazję by zagłębić się w myśli papieża Polaka, poddać refleksji własne życie i zgodnie z hasłem zadać sobie pytanie „kim dla mnie jest Maryja, Matka Boga?”. Będzie to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości.

​Hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego brzmi „Totus Tuus”. Nawiązuje do fundamentalnych dla św. Jana Pawła II słów zawierzenia Bogu przez Maryję – mówi ks. Janusz Podlaszczak, koordynator Dzieła Nowego Tysiąclecia w Diecezji Rzeszowskiej

To także jubileusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. Dzięki zbiórce, która co roku w Dniu Papieskim jest przeprowadzana, młodzi ludzie mogą otrzymać stypendia, które pozwolą im rozwinąć się i zrealizować swoje marzenia – mówi Justyna Branewska, studentka medycyny, stypendystka od 10 lat

Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie można wesprzeć podczas zbiorki publicznej,ale też wpłatami na konto fundacji, wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na konto fundacji.

 

Iwona Kosztyła