1 grudnia 2021

Szczegóły i formularz zapisy do biegu indywidualnego można znaleźć na stronie. biegnijzsercem.pl

Jego głównym celem jest manifestacja miłości do życia w myśl słów z encykliki Evangelium vitae św. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”. 4 grudnia w Sanoku wyruszy „Bieg dla życia”. W tym roku trasa przebiega przez tereny zamieszkałe: Sanok – Brzozów – Korczyna po nawierzchni asfaltowej ze sporymi przewyższeniami. Ze względu na sytuację pandemiczną i związane z nią ograniczenia organizatorzy zdecydowali, że Bieg będzie odbywał się indywidualnie także w dowolnych miejscach.

Uczestnicy biegu biegną dla przyjemności, chęci sprawdzenia siebie, ale ważnym aspektem jest intencja. Bieg ma także wymiar charytatywny. 10 procent z opłat zawodników przeznaczona będzie na wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Starej Wsi. To nie jest łatwy bieg, bo do pokonania jest 50 kilometrów, jednak atmosfera i cel sprawiają, że jest wielu chętnych – mówi ks. Michał Kozak, pomysłodawca i organizator Biegu.

Ze względu na sytuację pandemiczną i związane z nią ograniczenia organizatorzy zdecydowali, że Bieg będzie odbywał w wersji online. Indywidualnie w zawodach można wziąć udział w dowolnych miejscach i na dowolnych dystansach w terminie od 4 do 24 grudnia 2021 r. dodaje Dorota Trudzik z biura obsługi biegu

Pakiet startowy zawodnika biegu dla zycia zawiera m.in. pamiątkowy medal w kształcie serca, z górami w tle i stópkami charakterystycznymi dla ruchu pro-life. 

Iwona Kosztyła