26 kwietnia 2019

Spotkanie odbędzie się w Przemyślu.

Jej nazwa oznacza Dobra Nowinę, Ewangelię o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. W sobotę w Przemyślu ruszają XVIII Warsztaty Muzyki Gospel, na które z całej Polski przyjeżdżają miłośnicy tego gatunku muzyki. To rodzaj muzyki chrześcijańskiej, wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, jednak zakorzeniła się w całej Europie, także w Polsce. Tegoroczne warsztaty poprowadzi Colin Williams z zespołem, który będzie zachęcał uczestników do jeszcze głębszego zapoznania się angielskojęzycznymi ale także polskimi utworami tego gatunku, jego klasycznym brzmieniem ,ale także nowoczesnymi odmianami.

Lucyna Rudawska, szefowa Przemyskiego Chóru Gospel, organizatora warsztatów wyjaśnia, że gospel jest rodzajem muzyki, który wywodzi się od czarnoskórych, ale nie jest tylko dla nich zarezerwowana. Wszyscy tę muzykę mogą wykonywać i poprzez śpiew doświadczać swoistego spotkania z Bogiem

W sobotę wieczorem tradycyjnie odbędzie się Wieczór Chwały. W niedziele Koncert Finałowy podczas którego uczestnicy zaprezentują program muzyczny opanowany podczas Warsztatów.

Iwona Kosztyła