15 maja 2020

Wielbiciele  aktywnego stylu życia zaproszeni są  na wirtualny Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor upamiętniający setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II i wspierający naszą wspólną walkę z COVID-19.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i stowarzyszenie Pro-Run zapraszają do wzięcia udziału w sportowym wyzwaniu, na miarę dzisiejszych czasów.

Tradycyjny bieg w Wadowicach w tym roku przenosi się na cały Świat. Tym sposobem w każdym miejscu będziemy mogli pobiec i uczcić pamięć papieża polaka, a także razem z nami nieść innym jego dobre słowo.Bieg Dobroczynności to wydarzenie, które z jednej strony zachęca do aktywności, a z drugiej pozwala zdobyć unikatowy medal czy koszulkę z okolicznościowym logo. Nie bez znaczenia jest też nasza chęć pokonania ogólnoświatowej pandemii.

Pięć złotych z każdej opłaty startowej na bieg główny zostanie przekazana organizacji która prowadzi, lub wspiera działania przeciw wirusowi. Zawodnikom dedykujemy dwa dystanse na których będzie prowadzona osobna klasyfikacja tj. 5 km i 10 km.Każdy, dla kogo powyższe dystanse są zbyt wymagające może wziąć udział w bezpłatnym symbolicznym biegu gdzie dystans, czas i sposób pokonania odległości nie mają znaczenia.

Wszyscy uczestnicy otrzymują elektroniczny numer startowy oraz dyplom. Dyplom dla osób z dystansów głównych będzie dostępny po weryfikacji wyniku i umieszczeniu go w klasyfikacji biegu co jest niezwykle proste. Zważywszy na aktualnie obowiązujące rządowe obostrzenia, zalecamy poruszanie się w bezpiecznej odległości z użyciem maseczek i niezbędnych środków ostrożności.

Szczegóły biegu oraz zapisy znajdziesz na stronie www.biegdobroczynnosci.pl

Iwona Kosztyła